Jakie są wskazania i na temat stosowania produktów Biofreeze?

- Biofreeze tymczasowo uwalnia od drobnych bólów. Produkt działa przeciwbólowo poprzez chłodzenie – mrożenie mięśni i stawów, co daje odczuwalną i przyjemną ulgę obolałym miejscom. Skutecznie łagodzi bóle mięśni i stawów, pogłębia naturalny proces gojenia. Skutecznie pomaga w leczeniu: kontuzji, zapalenia stawów, sztywności mięśni i skurczy, zwichnięć, bólu pleców, sztywności ramion i karku, bolesności kostek, kolan, bioder i stawów łokciowych. Po prostu nałóż produkt Biofreeze na bolące miejsce bez masowania (nie więcej niż 4 razy na dobę).

Gdzie mogę kupić produkty marki Biofreeze?

- Jesteśmy wyłącznym i autoryzowanym dystrybutorem produktów Biofreeze na terenie Polski. Aby zakupić produkt przejdź do naszego sklepu.

Jak działa Biofreeze?

- Produkty Biofreeze są klasyfikowane jako miejscowe środki przeciwbólowe, który powoduje łagodny terapeutyczny odczyn zapalny (ang. ‘counter irritant’). Oznacza to, że mentol w Biofreeze tworzy wrażenie blokowania przesłania sygnałów bólu do mózgu. Ten proces jest znany jako ‘Gate Control Theory’, gdzie impulsy nerwowe z jednego bodźca blokują sygnały bólowe przesyłane do mózgu. Zobacz film aby dowiedzieć się więcej o Biofreeze.

Czy Biofreeze jest powszechnie stosowane?

- Tak, Biofreeze jest numerem 1 pośród leków uśmierzających ból. Zalecane do stosowania miejscowego jako lek przeciwbólowy, przez kręgarzy, masażystów i fizjoterapeutów.

Jak często można stosować Biofreeze?

- Biofreeze można stosować maksymalnie cztery razy dziennie.

Co to jest krioterapia?

- Znane także jako "leczenie zimnem", krioterapia to zastosowanie zimna, aby tymczasowo złagodzić ból. Związane cryokinetics termin odnosi się do kojarzenia uśmierzające ból krioterapia z ćwiczeń. Takie chłodzenie i ponowne ocieplenie tkanek stymuluje powrót przepływu krwi do obszarów dotkniętych katastrofą.

Najbardziej rozpowszechnioną formą krioterapii jest lód. Biofreeze daje takie same uczucie zimna, że towarzyszy użyciu lodu. Jednak w odróżnieniu od lodu, produktów Biofreeze pozwalają pozostają aktywne w czasie leczenia.

Czy istnieją badania naukowe wykonane na Biofreeze?

- Tak, Biofreeze prowadzi wszystkie wymagane badania, takie jak: podrażnienia skóry, stabilność narkotyków, a testy walidacji procesu. Prowadzimy również dodatkowy zestaw testów w naszym laboratorium. Wreszcie, prowadzimy badania z lekarzami dla lepszego zrozumienia naszych produktów. Badania te można znaleźć na stronie www.thera-bandacademy.com

 

Czy mogę kupić większe rozmiary butelek Biofreeze?

- Większe rozmiary Biofreeze przeznaczone są do wykorzystania w klinice. Proszę skonsultować się z lekarzem opieki zdrowotnej w sprawie nabycia większych opakowań.

Czy macie jakieś badania na temat długoterminowego stosowania Biofreeze?

- Wszystkie składniki, sposób użycia i ostrzeżenia produktów są wymienione na etykiecie. Należy pamiętać, że Biofreeze jest miejscowym lekiem przeciwbólowym, nie leczy z choroby, tylko łagodzi skutki. Zapewnia tymczasową ulgę w bólu i daje szansę organizmowi do ,,samoleczenia" - to jest bardzo ważne .  Jeśli masz jakieś pytania dotyczące produktu lub jego stosowania, należy skonsultować się z lekarzem. Jeżeli stan się pogarsza lub objawy utrzymują się dłużej niż 7 dni należy zgłosić się do lekarza.

Jaki okres ważności mają produkty Biofreeze?

- Około 2 lat. Data znajduje się na opakowaniu.

Jaki jest aktywny składnik Biofreeze?

- Aktywnym składnikiem Biofreeze  jest mentol.

Kiedy został wymyślony Biofreeze?

- Biofreeze wprowadzono po raz pierwszy na rynek w 1991 roku przez lekarza opieki zdrowotnej, który szuka sposobu, aby pomóc swojej babci poradzić sobie z jej ból stawów. Obecnie produkty Biofreeze stanowią pomoc dla licznych cierpiących na zapalenie stawów. Ale unikatowe właściwości chłodzące preparatu są również stosowane przy łagodzeniu ból mięśni i skręcenia mięśni, bólu ramion, szyi, bólu stawu skokowego, kolan, bioder, stawów łokciowych i pomaga zmniejszyć skutki naprężenia mięśni.

Czym jest Ilex?

- Ilex jest to nieaktywny składnik Biofreeze. Jest to zioło rosnące w Południowej Ameryce, Paragwaju, które posiada właściwości przeciwbólowe.

Czy Biofreeze zawiera glutenu lub innych produktów na bazie zboża?

- Nie.

Czy Biofreeze może mieć negatywny wpływ, jeśli przyjmuję inne leki?

- Biofreeze jest tylko miejscowym lekiem przeciwbólowym i ma niski potencjał absorpcji. Doradzamy, aby zawsze skonsultować się z lekarzem przed użyciem Biofreeze.

Jeśli jestem w ciąży lub karmienia - Czy mogę używać Biofreeze?

- Skonsultuj się z lekarzem przed użyciem.

Czy mogę używać środka rozgrzewającego jednocześnie przy użyciu Biofreeze?

- Nie, nigdy nie należy używać środków rozgrzewających podczas korzystania Biofreeze. Biofreeze powoduje powstawanie efektu chłodzenia, a nie ciepła. Używając środka ogrzewającego w połączeniu z Biofreeze można spowodować poważne szkody.

Czy mogę owinąć obszar na którym użyłem Biofreeze ?

- Nie. Nie powinieneś owijać miejsca, gdzie zastosowałeś Biofreeze.

Biofreeze w oku - co należy zrobić?

- Należy przepłukać oczy letnią wodą przez ok. 15 minut. Jeśli problem nie ustąpi, należy skontaktować się z lekarzem, pamiętając o zabraniu opakowania Biofreeze.

Czy mogę używać Biofreeze do chłodzenia miejsc po oparzeniach słonecznych, po solarium lub saunie?

- Biofreeze nie jest przeznaczony do stosowania w tego typu sytuacjach.

Czy mogę używać Biofreeze na ukąszenia owadów lub obrzęki od trującego bluszczu?

- Biofreeze nie jest przeznaczony do stosowania w tego typu sytuacjach.

Czy Biofreeze działa na bóle głowy?

- Biofreeze  można stosować na bóle glowy nanosząc bardzo,badzo niewielkie ilości na skroń i czoło ( ale bardzo ostrożnie aby nie podrażnić oczu!!!!)

Moje dziecko lub zwierzę zjadło Biofreeze , co mam zrobić?

- Jeśli Twoje dziecko nie zdążyło połknąć produktu, należy przepłukać usta letnią wodą

Jeśli Twoje dziecko połkneło Biofreeze, nalezy wypić kilka szklanek wody, jednak NIE wywoływać wymiotów. W przypadku połknięcia dużej ilości należy skontaktowac się z lekarzem.

Zwierzeta – Natychmiast skontaktuj się z weterynarzem. Zwierzęta nie potrafią pić wody na komendę. Biofreeze im nie zaszkodzi, ale zawsze najlepiej skontaktować się z weterynarzem.

Czy mogę używać Biofreeze na otwartą ranę lub szwy?

- Nie.

Czy Biofreeze zawiera aspirynę?

- Nie.

Czy Biofreeze zawiera kapsaicynę?

- Nie.

Czy mogę używać Biofreeze jeśli mam cukrzycę?

- Tak, Biofreeze jest miejscowym lekiem przeciwbólowym ma niski potencjał absorpcji. Jednakże, należy skonsultować się z lekarzem przed użyciem produktu.